background-image

Yönetim Kurulu Başkanı

YÖNETİM KURULU BAŞKANI

 

Değerli Paydaşlarımız,

Kıymetli İş Ortaklarım ve Çalışma Arkadaşlarım,


1990'lı yıllarda, Türkiye’nin ilk porselen havuz kaplama malzemeleri üreticisi olarak başladığımız yolculuğumuza, katma değerli yatırımlarımızı, yenilikçi ürünlerimizi ve küresel iş birliklerimizi ekleyerek başarımızı taçlandırmayı sürdürüyoruz. Türkiye’nin kendi alanında gurur kaynağı kuruluşlarından biri olarak, biriktirdiğimiz güçlü deneyimle yüzlerce çeşit yeni ürünü, farklı fonksiyonel çözümleri ve onlarca patentli tasarımı, sektöre kazandırmış olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Sektöre, en iyiyi, en güzeli kazandırma yolunda, standartların dışında ve özel detaylar için geliştirilen ürünler sunarak değişime öncülük etmeyi sorumluluklarımızdan biri olarak görüyoruz. Yeni trendlere yön verdiğimiz gibi liderliğin ve öncülüğün sorumluluklarını yerine getirerek havuz dünyasına kattığımız değişimle sektörümüzde ilklerin öncüsü olarak yer alıyoruz.


Yurt içinde ve yurt dışındaki binlerce seçkin havuzda tercih edilen bir dünya markası olmamız da başarımızın en büyük teminatıdır. Kurulduğumuz günden beri, porselenin üstün kalitesini ve sağladığı birçok faydayı müşterilerimize doğru anlatmış olacağız ki Dünya’nın en çok referansına sahip firma olmamız bunun önemli bir göstergesi. 5 kıtada, 90’dan fazla ülkede, 200.000’nin üzerinde havuzda Serapool ürünlerimizin kullanılıyor olması, Serapool kalitesinin tüm dünya tarafından kabul gördüğünün kanıtı.

Ana faaliyet alanımız olan havuz kaplama malzemeleri sektöründe, Türkiye’nin sanayileşerek kalkınması, yerli üretimin gelişmesi ve daha fazla ülkeye dokunmak en büyük hedefimiz. Sürekli değişen ve gelişen dünyada, mevcut enerjimizi, değişim ve gelişim için harcamak, her zaman en iyisini aramak ve kalitenin izinde ilerlemek ise iş kültürümüzün temelini oluşturuyor. Bu kültürden hareketle “her günü birbirine denk olmamak” felsefesinden yola çıkarak, yaptığımız işi daha ileri taşıyıp mükemmele ulaşma bilinciyle hareket ediyoruz.

Daima yeni istihdam alanları oluşturmak ve her gün daha fazla sayıda insana iş olanakları sağlamak bizleri derinden mutlu ediyor. Böylece, yarattığımız istihdamla, Türkiye ekonomisine değer katmanın onurunu paylaşıyoruz.

Çevreci yaklaşım ilkelerini her türlü ekonomik kazancın önünde tutarak, çevreyi gelecek nesillere aktarılacak bir emanet olarak görüyoruz. Dolayısıyla üretimin her aşamasında doğal kaynakların sürdürülebilirliğini sağlamayı hedefliyoruz. Bu anlayışla doğaya verdiğimiz değeri ürünlerimize de yansıtarak doğal ve çevreci ürünlerle müşterilerimizin karşısına çıkıyoruz.

Bizim için en önemli değerlerden biri de zamanla değişen toplumsal ihtiyaçlara en iyi ve en hızlı şekilde yanıt verebilmek. Bu anlamda günümüzde, ancak dijital dönüşüme ve teknolojiye yatırım yapanların rekabette var olabileceği bir çağa geçtiğimizin farkındayız. Dolayısıyla dijital pazarlama alanına yapılan yatırımları önemsiyor, dijitalleşme, yenilikçilik ve en son teknolojiler gibi kavramları odağımıza alıyoruz.

Önümüzdeki yıllar için de hedefimiz, dünyanın dört bir köşesinde etkinliğimizi arttırarak farklılaşmış ürün ve hizmetlerimizle her geçen yıl daha fazla insanın tercihi olmak. Yeni dönemi, yepyeni pazarlarda var olmak ve varlık gösterdiğimiz pazarlarda gücümüzü artırmak için çok önemli bir fırsat olarak görüyoruz. Teknolojik gelişmeleri yakından takip etmek, yeni formüller geliştirmek, farklı ve öncü tasarımlar yapmak için her zaman yoğun bir çalışma içindeyiz. Kullanıcı taleplerini önceden sezip onların mutlu olacakları fonksiyonel tasarımları hayata geçirmek ve stratejik ürünlere yatırımla ithalatın önünü kesmek en büyük hedefimiz. İthalata olan bağımlılığı azaltmak ve yenilikçi ürünlerle ülkeye döviz girdisi sağlamak önceliğimiz.


Kurulduğumuz günden bu yana Serapool adına layık bir şekilde, insanların ihtiyaç duyduğu ürünleri tasarlayarak, evrensel değerlerden ödün vermeden tedarikçilerimizle, çalışanlarımızla, müşterilerimiz ve nihai kullanıcılarımızla topyekün mutluluk yaratmayı kendimize en büyük vazife olarak görüyoruz. Türkiye’nin kalkınması için çalışmaya devam ederken, üretmeye, öncü olmaya ve ülkemizi tüm dünyada en iyi şekilde temsil etmeye devam edeceğiz.


Hedeflerimize ulaşmak için emek veren, bu yolda bize inanan, bizimle birlikte yürüyen ve omuz omuza veren tüm çalışanlarımıza, müşterilerimize, iş ortaklarımıza ve paydaşlarımıza teşekkürler.

Birlikte hep en ileriye…

 

Mehmet Gönenç 

Serapool Porselen San. ve Tic. A.Ş.

Yönetim Kurulu Başkanı

www.mehmetgonenc.com
Facebook Hesabı   Instagram Hesabı