HAKKIMIZDA

HAKKIMIZDA

Markayı başarılı bir geleceğe taşıyacak vizyondur, bilgidir, deneyimdir ve bu enerjiyi canlı tutacak azim ve heyecandır. Bu temelde atılan adımla 1984 yılından başlayan başarılı serüven, Türkiye’de ilk porselen havuz malzemesi üreten Serapool markasını sektöre kazandırmıştır.

Serapool Porselende deneyim, porselen esaslı tutamak, kaymaz, karo ve mozaik havuz malzemeleri üretimi ile başlamış, çok kısa sürede geleceği kurgulayan vizyonu ile yüzlerce çeşit ürün, yeni ve farklı fonksiyonel çözümlerle onlarca patentli tasarımı sektöre kazandırmıştır.

Bugüne gelindiğinde Serapool Porselen yurt içi ve yurt dışındaki binlerce seçkin havuzda tercih edilen bir dünya markası olmuştur.

Havuzlar, eğlence, spor, sağlık, heyecan ve mutluluk için insanların su ile buluştuğu alanlardır. Görsel zenginliğin yanı sıra, değişen ve farklılaşan ihtiyaçlara göre tasarlanır. İşte bu noktada Serapool 'un renk, desen, boyut çeşitliliği, havuz hijyenine sağladığı katkı, kullanıcı ve uygulayıcılar için tasarladığı çözümler öne çıkıyor. Bu özellikleri ile Serapool seçkin havuzların vazgeçilmez markası olarak tercih ediliyor.

Yurt içinde ve yurt dışında 5 kıta 90+ ülkede Serapool ürünlerinin 200.000’nin üzerinde havuzda kullanılması % 100 porselen , % 100 Serapool kalitesinin kabulünü vurguluyor. Serapool Porselen ISO 9001:2015 ,TSE, TS EN 14411 ve CE belgeleri ile kalitesi tescil edilmiş bir markadır.

Serapool Porselen bugünden geleceği planlayan vizyonu ile sonraki yılların hedeflerini belirliyor. AR-GE çalışmaları, yeni ürün tasarımları, en iyiyi ve en yeniyi sektöre sunma çabası ile hedef planlarını bir bir gerçekleştiriyor. Yerli ve milli kimliği ile sektöre katkı sunarken bir dünya markası olma misyonunu da taşıyor. İhracatta yeni pazarlara yönelirken mevcut pazarlardaki payını artırmak için uluslararası fuarlarda yerini alıyor. Serapool markası estetik, fonksiyonel ve rasyonel geniş ürün yelpazesi ile bizim ve ülkemizin gururu.

 

TARİHÇE

Tarihçe : 1984 yılında Anadolu Porselen San. ve Tic. A.Ş. adı ile kurulan şirket, elektrik sektöründe elektro porselen üretimiyle faaliyetine başladı. Porselen malzemenin üstün özellikleri üretimdeki deneyim ile buluşunca havuz şartlarına en dayanıklı porselen havuz malzemesi üretme fikri oluştu. İç pazardaki ihtiyacı dikkate alan şirket 1994 yılının başlarında Türkiye’de ilk olarak porselen esaslı tutamak, kaymaz, karo ve mozaik üretimine başladı. 2005 yılına gelindiğinde sektörde markalaşan Serapool ismi “Serapool Porselen San. ve Tic. A.Ş.” olarak tescillendi.

Türkiye’de ilk defa porselen havuz malzemesi üreten Serapool çok kısa sürede ürün çeşitliliğini arttırarak sektörün tüm ihtiyaçlarına cevap verecek özellikte ve yüksek kalitede havuz malzemeleri üretimine başladı. Ülkemizde havuz sektöründe lider marka konumunda olan Serapool; ihracatını 5 kıta 90+ ülkeye yaygınlaştırarak, Dünya’da havuz sektöründe öncelikle tercih edilen üç markadan biri oldu.

Bugün Türkiye’de ve Dünya’da binlerce prestijli otel, olimpik havuz ve villaların havuzunda Serapool markalı ürünler kullanılmaktadır. Geniş ürün yelpazesinin yanı sıra “İlk’ler” olarak anılan onlarca patentli ürünün sahibi olan Serapool, bir Dünya markası olarak yeni hedeflere doğru başarılı yolculuğunu sürdürmektedir.