Şişme Havuz Nedir?

Bebekler, çocuklar ve yetişkinlerin faydalanabildikleri, teras ve bahçelerde kullanılabilen plastik malzemeden üretilen ve içine hava doldurularak hazır hale getirilebilen havuz türlerine şişme havuz denir.

Devamını Oku
Havuz Kartuş Filtre Nedir?

Havuz malzemeleri dendiğinde ilk akla gelen ekipmanlardan biri havuz filtreleridir. Yüzme havuzu filtreleri, havuz suyunun gerektiği gibi korunması ve aynı zamanda insan sağlığının da korunması için olmazsa olmaz ekipmanlardır. Havuz kartuş filtresi, temiz, berrak ve sağlıklı bir havuz suyunun korunması için çevresel etkenler ve kullanım sonucu ortaya çıkan ince toz ve partikülleri süzme görevini üstlenen havuz ekipmanıdır.

Devamını Oku
Havuz Çevresi Güvenlik Sistemleri Nelerdir?

Havuz çevresi güvenlik sistemleri, havuzların etrafına ve üzerine kurulan otomatik ve manuel olarak farklılık gösteren önlem ekipmanlarıdır. Havuz çevresinde, çocukların ve evcil hayvanların tehlike oluşturacak kazalara yol açmamaları için birçok farklı güvenlik sistemi kullanılmaktadır.

Devamını Oku
Siyanürik Asit (Stabilizatör) Nedir?

Siyanürik asit (CYA) ya da diğer adıyla stabilizatör, havuzlarda kullanılan klorun güneş ışığından daha az etkilenmesine ve daha uzun süre dayanmasına yardımcı olmak amacıyla kullanılan bir dengeleme kimyasalıdır.

Devamını Oku
Alkalinite Nedir?

Suyun asidi nötralize edebilme kabiliyetine “Alkalinite” denir. Bir diğer anlamıyla, suyun asitleşmeye direnmesi sonucu ortaya çıkan durumu ifade eder. Suyun içerisinde çözünmüş olarak bulunan bikarbonat, hidroksit ve karbonatların toplam değeri Alkalinite değerini verir.

Devamını Oku
Havuz Fırçası Nedir?

Havuz fırçası, havuz temizliği için kullanılan bir temizlik ekipmanıdır. Yüzme havuzlarının hem zemin hem de duvarlarında kullanılabilen havuz fırçaları, pratik bir havuz temizleme ürünüdür.

Devamını Oku
>