Türk Hamamı Nedir?

Hamamlar, pek çok kişinin temizlenmek ve hoş vakit geçirmek için kullandığı oldukça popüler alanlardır. Yorucu bir günün ardından hamamda vakit geçirmek oldukça rahatlatıcı ve keyifli bir deneyimdir. Ülkemizde olduğu gibi tüm dünyada da Türk hamamları ve diğer kültürlere ait hamamlar bir hayli yaygın olarak kullanılmaktadır.

Devamını Oku
Tuzlu Su Havuzu Nedir?

Tuzlu su havuzları, klasik tatlı su havuzlarının aksine sağlıklı bir şekilde yüzmek ve hijyenik bir su düzeyi oluşturmak için kimyasal kullanımı gerektirmeyen havuzlardır.

Devamını Oku
Atlama Havuzu Nedir?

18. yüzyıldan günümüze ulaşmış atlama su sporları için kullanılan havuzlara, atlama havuzu denilmektedir. Atlama havuzları, derinlikleri ve sıçrama tahtaları ile diğer yüzme havuzlarından ayrılmaktadır.

Devamını Oku
Fin Hamamı Nedir?

Finlandiya kültürünün önemli parçalarından biri olan Fin hamamı, sauna ile benzer amaçlara hizmet eden bir tür rahatlama hamamıdır. Kadınlar ve erkekler için ayrı olan Fin hamamında, mayo, peştamal gibi kıyafetler giyilmemektedir. Çıplak olarak girilen Fin hamamlarında ortam sıcaklığı oldukça yüksektir.

Devamını Oku
Saunanın Faydaları Nelerdir?

Orta Asya’da kullanılmaya başlanan sauna, sıcak hava ve rahatlama banyoları olarak tercih edilmekteydi. Günümüze kadar daha modern bir yapıya bürünerek çeşitli versiyonları ile evlerimize kadar girmiş olan saunalar, 40 C° ve 90 C° sıcaklık aralığında bulunmaktadır.

Devamını Oku
>