Teak Smoke Serie

Bois blanc…

Teak Smoke, qui se distingue par sa texture de bois simple et unie, aide les terrasses à paraître plus spacieuses et plus grandes en contribuant à diffuser la lumière grâce à ses couleurs claires. Teak Smoke, qui s’harmonise avec toutes les couleurs, confère aux espaces extérieurs une identité élégante avec la durabilité et le charme de la porcelaine. Vous pouvez vous débarrasser des problèmes tels que les rayures, la pourriture et les moisissures causées par les sols en bois véritable en utilisant des antidérapants pour terrasse en porcelaine avec une conception en bois.

Questions fréquemment posées

Hangi Sertifika ve Kalite Belgelerine Sahipsiniz?

Tüm ürünlerimize ait TSE, ISO ve CE sertifikalarımız mevcuttur. ( TS EN 14411 ; ISO 9001 )

“Kaliteyi” yalnızca bir belgeden ibaret görmeyen Serapool Porselen, asıl kalite anlayışının katma değerli ürünleri ve sunduğu satış sonrası hizmet olduğuna inanmaktadır. 

Ürünlerinizin Kaymazlık Dereceleri Neler?

Ürüne göre farklılık göstermekle birlikte, ürünlerimiz R11, R12 ve R13 kaymazlık derecelerine sahiptir.  Kataloglarımızda ürünlerimize ait kaymazlık değerleri ile ilgili bilgiler mevcuttur.

Ürünlerin Kalınlığı Nedir?

Kalınlıklar üründen ürüne değişkenlik göstermektedir. Mozaik ürün grubu için 5,5 mm, 12,5x25 karo grubu için 6 mm, 33x66 cm ürün grubu için ise 7,5 mm’dir. Ürünlerimizin porselen olma özelliğinden dolayı ince olarak üretilmesinin avantajını müşterilerimize sunmaktayız. 

Havuz Uygulaması Yapıyor Musunuz?

Serapool Porselen, havuz kaplama malzemeleri üretmektedir. Havuz yapımını bayilerimiz uygulamaktadır.

Ürünlerinizin Dona ve Sıcaklık Değişimlerine Karşı Dayanıklılığı Var Mıdır?

Serapool Porselen havuz kaplama malzemelerinin en önemli özelliklerinden biri, üstün sağlamlık ve dayanıklılık performansıdır. Ürünlerimiz, sıcak ve soğuk ısı değişimlerinden etkilenmez; yağmur, kar ve dona karşı son derece dayanıklıdır. Ürünlerimizin su emmesinin düşük olması, malzemenin soğuk hava koşullarında, don karşısında etkilenmemesini sağlamaktadır. Ürünlerimizin dona dayanımı kalite belgelerimizle desteklenmektedir. 

Ürünlerde Solma, Matlaşma ya da Renk Değişimi Yaşanır Mı?

Ürünlerimiz, 1220 derecelerde pişirildiği için hassasiyet göstermez. Tüm ürünlerimiz, UV ışınlarına karşı dayanıklıdır. Böylece güneşten etkilenmez, renklerinde solma ya da matlaşma yaşanmaz. Dolayısıyla uzun yıllar ilk günkü göz alıcı halini korur.

Neden Ürünler 33x66 Ebatlarında Üretiliyor? Özel Bir Sebebi Var Mı?

Sektörde çok sayıda 30x60 ebatlarında üretim yapan firma var; biz farklı ebatlarımızla bu ligde ayrışmaktayız. Dolayısıyla kalıplaşmış, standart ebatlardan farklılaşmak adına, sadece Serapool Porselen’e özel 33x66 boyutlarında üretim yapmaktayız. Bu ebatlar, tasarımcıların hayallerindeki havuzları hayata geçirmesine katkı sağlayarak özgün bir döşemeye imkân sunmaktadır. 

Su Emme Oranı Neden Önemlidir?

Porselenin havuzda kullanılmasındaki temel neden, porselen karonun su emmesinin sıfıra yakın olmasıdır. Su emmesinin düşük olması, malzemenin soğuk hava koşullarından ve dondan etkilenmemesini sağlamaktadır. Seramiğin su emme oranının yüksek olması nedeniyle seramik don ile karşılaştığında genleşerek patlayabilir. 

Döşemede Derz Boşlukları Ne Kadar Olmalıdır?

Döşemede derz boşluklarını olimpik seri ürünlerde 5 mm, mozaik ve doğal seri ürünlerde 3 mm önermekteyiz.

Metrekare Hesaplamasında Neden Derz Dolgularını Dikkate Alıyorsunuz?

TS EN 1441 standartlarına göre, anma boyutu, (sınır boyutlarının tanımlanmasında referans olarak alınan boyuttur) karonun çalışma boyutu (üretim için öngörülen ve izin verilen ölçü sınırları dâhilinde gerçek boyuta uygun olması gereken boyuttur) ve derz genişliğinin toplamıdır. Bundan dolayı metrekare hesaplaması yapılırken derz dolguları da dikkate alınmalıdır. 

Natural Seri’de Neden 9 Face Üretiyorsunuz?

Son zamanlarda, insanların şehir yaşantısından uzaklaşmak için etraflarında daha çok doğayı andıran temalar görmek istemesi bizim de üretimde doğadan ilham almamızı sağlamaktadır. Bu nedenle seride, farklı renk tonu ve yüzey dokusuna sahip karoları bir arada kullanarak daha doğal bir görünüm elde etmek amacıyla üretim yapmaktayız. 

Merdiven Kaymazlarını Neden Kullanmalıyım?

Havuz içinde, suyun içindeki yansımadan dolayı merdivenlerin görülmesi zorlaşmaktadır. Bundan dolayı basamakların fark edilmemesi durumunda düşmeler, kazalar olabilmektedir. Herhangi bir düşme anında veya bir kaza esnasında çarpmanın etkisini en aza indirmek ve yaralanmaları engellemek için merdiven kaymazlarının uç kenarları pahlanıp yuvarlatılmış olup kaymazın üzerindeki 3 adet çizgilerle de artı kaymazlık sağlanmıştır. Havuz kaplama malzemesi seçimlerinde en önemli kriterlerden biri de ürünün kaymazlık değeridir. Havuz kenarlarında ve ıslak zeminlerde kayma problemini önlemek amacıyla  merdiven basamaklarının yüksek kaymazlığa sahip olması gerekmektedir.  Serapool Porselen merdiven kaymazları, ince düşünülmüş detaylarıyla havuza giriş-çıkışlarda kayma ve düşme riskini önlemektedir. Böylece merdiven kaymazları, gönül rahatlığıyla havuza girmenizi sağlamaktadır. 

İç ve Dışbükey Ürünleri Neden Kullanmalıyım?

Havuzda gerçekleşebilecek, yaralanmaları, çarpmaları ve sakatlanmaları engellemek ve estetik bütünlüğü sağlamak adına, kesişen yüzeylerin olabildiğince yumuşatılması gerekmektedir. Genel olarak bükey parçaların set halinde kullanımı havuz içerisinde konforu ve güvenliği sağladığı gibi havuz tabanında kullanılacak içbükey parçalar, temizlik robotlarının kenar ve köşeleri daha rahat temizlemesine ve kalıntı bırakmamasına yardımcı olacaktır. İçbükey ve dışbükey parçalar, keskin ve sivri alanları yumuşatarak riskli durumları ortadan kaldırmaya yardımcı olur. Bu nedenle havuzlarda kesinlikle içbükey ve dışbükey parçaların kullanılması önerilmektedir. Merdiven basamağı gibi yerlerde ise bu parçaların kullanılmasındaki en önemli etken, herhangi bir düşme anında veya bir kaza esnasında çarpmanın etkisini en aza indirmek ve yaralanmaların da önüne geçmektir.  Estetik açıdan ise karo kenar parçalarındaki 90º’lik köşeleri görmek ve karoların üst üste döşenmesi yerine dönüşleri daha kullanışlı hale getirmek için kullanılmaktadır. 

Malzemeler Yosun Tutar Mı? Ürünlerin Temizliği Kolay Mı?

Su geçirmeyen ve leke tutmayan pürüzsüz yüzeyi ile bakteri oluşumunu engelleyen porselen havuz kaplama malzemeleri oldukça hijyeniktir. Sızdırmazlık özelliği, nemin karolara nüfuz etmesini engelleyerek yosun ve kir oluşumunu önler. Ürünlerin temizliği son derece kolaydır. Havuzun temiz kalması için havuz bakımı ve temizliğinin düzenli olarak yapılması da oldukça önemlidir. 

Üstten Taşmalı Havuz Yaptırmak İstiyorum. Tutamağın Eğim Açısı Ne Olmalı?

Üstten taşmalı havuzlarda, suyun dalgalanma esnasında tutamak uçlarına çarpıp sıçrama yapmadan düzgün bir doğrultuda savak alanına ulaşması için %3-8 aralığında eğim açısı gerekmektedir. Eğitim havuzlarında ise şartname gereği tutamak eğim açısı %4,7 olmalıdır.

Havuzumu Yenilemek İstiyorum. Eski Ürün Üzerine Uygulama Yapabilir Miyiz?

Eski ürün üzerine uygulama yapmak, uzun süreli kullanım ve estetik görünüm açısından tavsiye ettiğimiz bir durum değildir.  Ayrıca yeni ürün uygulaması öncesinde, havuza çok doğru bir yalıtım yapılması gereklidir. Eski ürün üzerine doğru bir yalıtım yapılamayacağından eski ürün üzerine uygulama işlemini tavsiye etmemekteyiz. Havuz yenilenirken eski kaplama malzemelerinin sökülmesini önermekteyiz. Kaplama işlemini yapacak ustaların alanında uzman kişiler olması, havuz uygulamalarında çok önemlidir. Kaplamada kullanılacak her türlü malzeme birinci sınıf kalitede olmalıdır. Bu malzemeler havuzun ömrünü uzatan etkenlerden biridir. Havuz kaplanırken tercih edilen kaplama malzemelerinin tadilat gerektirdiği esnada, tedarik edilebilir olduğundan da emin olunmalıdır. 

Neden Havuzumda Porselen Ürün Kullanmam Gerekiyor?

Hem kalabalık kullanıcı kitlesine sahip olan yüzme havuzları hem de evlerde kullanılan ve daha az kişinin kullanımında olan yüzme havuzlarında sağlıklı ortam oluşması son derece önemlidir. Porselen de havuzlar için en sağlıklı, en hijyenik ve en güvenilir malzemelerin başında gelmektedir. Alternatif ürünlere göre her açıdan üstün olan porselenler, kalite, dayanıklılık, güvenilirlik ve hijyen sağlamasının yanı sıra estetik açıdan da üstün özellikler taşımaktadır. 

Neden Aynı Ürünle Döşenmiş Farklı Havuzlarda Suyun Renginde Farklılıklar Oluyor?

Havuzun derinliği, konumu, suyun pH değeri ve temizliği ile günün saatleri (güneşin konumu) suyun rengi üzerinde büyük ölçüde etkilidir. Bunun için de aynı havuz kaplama malzemesi, farklı projelerde farklı görünümlere sahip olabilmektedir. 

Paketleme ve Sevkiyat Nasıl Yapılır?

Tüm ürünler sevk edilmeden önce gerekli ambalaj etiketleriyle birlikte paketlenir. Ürünler, sevk emrine uygun olarak sevkiyat bölümünden sevk edilir. 

“Mükemmellik ince detaylarda gizlidir” anlayışıyla havuzlara farklı bir bakış açısı getiren Serapool Porselen, iç ve dışbükey parçalarla güvenliği, estetiği ve konforu müşterilerine sunmaktadır.

Spécifications techniques

Texture
Secours
Ebat
33x66cm / 33x33cm / 5x5cm / 10x10cm / 16,5x16,5cm
Épaisseur
7,9 Mm
Utilisation intérieure
Mur et sol
Utilisation en extérieur
Mur et sol
Domaine d'utilisation
Piscine, Balcon, Terrasse, Salle de bain, Extérieur, Intérieur
Aspect de la surface
Mat
Composition
Porcelaine émaillée
Groupe de produits
Naturel Série
M²/Boîte1.30 M²
M²/Palette46,8 M²
Boîte/Palette
36 adet
Poids de la palette
820 Kg
Valeur R R11

Je dessine librement, en faisant confiance à Serapool

Ландшафтный архитектор Тулай Тосун рассказывает о своем сотрудничестве с Serapool… Я начал свой профессиональный путь в 1986 году, сразу после окончания факультета ландшафтной архитектуры Университета Эгеа.

En savoir plus
Farklı Renkleri Bir Arada Buluşturan Serapool

Renk, tasarım ve doku çeşitlili­ği sayesinde yapılarla estetik ve dinamik bir bütünlük oluş­turan Serapool Porselen havuz kapla­ma malzemeleri, bu kez İzmir Urla’da doğayla iç içe konumlanan, çevreci ve incelikli bir yaklaşımla tasarlanmış bir yaşam alanında karşımıza çıkıyor.

En savoir plus