Buhar Odasının Faydaları Nelerdir?

Buhar odası insanlar için hem mental rahatlama sağlamada hem de fiziki rahatsızlıkları gidermede oldukça yararlıdır. Nem seviyesi yüksek olan buhar odalarında, toksin maddeler vücuttan uzaklaştırılarak daha sağlıklı ve zinde bir beden formu sağlanır. Zaman içerisinde vücutta oluşan özellikle kaslarda meydana gelen laktik asit, buhar yoluyla atılarak hareket kabiliyetini daha aktif hale getirir.

En savoir plus
Saunanın Faydaları Nelerdir?

Orta Asya’da kullanılmaya başlanan sauna, sıcak hava ve rahatlama banyoları olarak tercih edilmekteydi. Günümüze kadar daha modern bir yapıya bürünerek çeşitli versiyonları ile evlerimize kadar girmiş olan saunalar, 40 C° ve 90 C° sıcaklık aralığında bulunmaktadır.

En savoir plus
Termal Havuzun Faydaları Nelerdir ?

Hangi tür olduğu fark etmeksizin havuzlar, keyifli zaman geçirmek ve rahatlamak için kullandığımız alanlardır. Yüksek ısıya ve çeşitli doğal minerallere sahip şifa dolu sularıyla termal havuzlar, yaygın bir şekilde tercih edilen havuz türleri arasındadır. Bu havuzların tercih edilmesinin ardında yatmakta olan çok sayıda sebep vardır.

En savoir plus
SPA Nedir?

Günümüzde her geçen gün önemi fark edilen SPA merkezleri, oldukça ilgi çeken yerlerin başında gelmeye başladı. Ruhsal ve fiziksel olarak iyileşme sürecine giren kişiler, tedaviye yardımcı terapilerin yer aldığı SPA merkezlerini sıklıkla tercih ediyor.

En savoir plus
Türk Hamamı Nedir?

Hamamlar, pek çok kişinin temizlenmek ve hoş vakit geçirmek için kullandığı oldukça popüler alanlardır. Yorucu bir günün ardından hamamda vakit geçirmek oldukça rahatlatıcı ve keyifli bir deneyimdir. Ülkemizde olduğu gibi tüm dünyada da Türk hamamları ve diğer kültürlere ait hamamlar bir hayli yaygın olarak kullanılmaktadır.

En savoir plus
Ozon Jeneratörü Nedir?

Ozon jeneratörleri, belirli bir sistem ve mekanizma içerisinde ozon (O₃) üreten ve havuz suyunun dezenfekte edilmesi amacıyla kullanılan cihazlardır.

En savoir plus
>